je to tu pro mě...je mi jedno, jestli komentujete nebo sem lezete

psychlogie

dynamické vlastnosti osobnosti

26. července 2011 v 14:38 | werewolf's spirit
dynamické vlastnosti jsou vlastnosti vztahující se k citovému reagování = temperament (jak intenzivně člověk reaguje na podněty), je dán vrozeným biologickým základem, ale lze ovlivnit i výchovou (i když jen minimálně).

Schizofrenie

24. dubna 2011 v 18:57 | werewolf's spirit
Co je schizofrenie?
Schizofrenie patří mezi diagnózy, s nimiž se nikdo nechlubí. Velká část laické veřejnosti má totiž o schizofrenii zkreslené představy - bylo by například dobré zapomenout na rozdvojenou osobnost, protože tím schizofrenie není. Pojem schizofrenie lze nejlépe přeložit jako rozdělené myšlení, ale jinak jde o poruchu mnoha duševních funkcí: myšlení, vnímání, emotivity, narušena může být i motorika, osobnost, schopnost jednání s lidmi, pozornost nebo paměť. Schizofrenie patří mezi psychotická onemocnění (psychózy). Trpí jí zhruba 1% populace, tedy každý stý člověk.

sebepoškozování

7. dubna 2011 v 22:49 | werewolf's spirit
nenechte se zastrašit, není to nějaký emo video (vím, že emo není o sebepoškozování,ale nevím, jak jinak označit tenhle druh lidí), jak by se mohlo zdát...dávám ho sem, protože je tam pár zajímavejch a podstatnejch informací o tomhle problému
 
 

Reklama