je to tu pro mě...je mi jedno, jestli komentujete nebo sem lezete

vlkodlaci

Werewolf – podle Slovníku symbolů od Uda Beckera

22. července 2011 v 19:33 | werewolf's spirit
Vlčí muž, vlkodlak ve starogermánském prostředí člověk, jehož zvířecí duše (fylgja) měla vlčí podobu a nabývala takové síly, že jej proměňovala ke svému obrazu nebo opouštěla jeho tělo - většinou ve spánku
Prožitek této jiné přirozenosti byl tak součástí iniciací (vlkodlaci nejsou omezeni jen na germánské prostředí) jako poznání dvojí lidské přirozenosti. Předlohou těchto proměn byl sám Ódin, který proměňoval svou podobu, zatímco jeho tělo spalo nebo bylo mrtvé a vydával se do vzdálených zemí jako zvíře( pták, ryba nebo had).
Používání zvířecí přirozenosti souviselo s válečnickou extází a tito extatičtí nordičtí válečníci označování jako berskir , byli někdy nazýváni úlfhednar = ve vlčí kůži.
To naznačuje, že odění do vlčí kůže bylo nástrojem, který umožňoval proměnu v jinou bytost, což dokládají i ságy.
Líčí také, že někteří lidé nemohli tuto svou schopnost zkrotit a zvláště z večera propadali velkému neklidu a buď trávili noci v lesích nebo se zrána probouzeli vyčerpáni nočním dobrodružstvím svého zvířecího dvojníka ( kveldůlfr = noční vlk)

Vlkodlak- Werewolf- Lycantroph (prozatimní stručný info)

29. dubna 2011 v 0:32 | werewolf's spirit

Vlkodlak- Werewolf- Lycantroph


Vlkodlak je bájná bytost, jedná se o člověka, který má možnost proměnit se ve vlka.


Hlavním příznakem lycantropie je proměna. Bytost se za určitých podmínek, často souvisejících s měsícem, mění na silnější variantu určitého zvířete- nejčastěji se jedná o vlka (lykantrop se pak nazývá vlkodlak). Lykantrop může být silnější, nebo mít citlivější smysli (především čich, sluch) i v lidské podobě.
Další vlastností lykantropa je silná regenerace. Lykantrop se velmi rychle hojí i ze zranění, která vypadají jako smrtelná. Obvyklým prostředkem proti lykantropům je stříbro- někdy na ně působí jako jed, jindy zase pouze tlumí jejich regeneraci, je tedy nutné jim za pomoci stříbra způsobit smrtelné zranění.

Procesy, při kterých se člověk mohl stát vlkodlakem:
  1. Narození- Vlkodlakem se člověk musí stát, pokud pochází ze styku ženy s vlkem.Dále jsou to lidé narození v určitých astrologických momentech (např. za úplňku, 24. prosince).
  2. Prokletí- Postiženou osobu někdo proklel, nebo se zaklela sama.
  3. Přímý stik- Postižená osoba byla pokousána, poškrábána jiným vlkodlakem, nebo se dostala do kontaktu s jeho potem, nebo močí.

vlkodlaci - pics

29. dubna 2011 v 0:29 | werewolf's spirit
http://1.bp.blogspot.com/_uuWSOEAIs90/SdEnme24vGI/AAAAAAAAAZg/To5kopRaJQ4/s400/SH%2Bconcept%2Bpost%2Bwerewolf%2BGreys.png

vlkodlaci - konkrétní případy

28. dubna 2011 v 23:30 | werewolf's spirit
jedno z mých nejoblíbenějších videi a tohle téma...hlavbně proto,ž e se tam dozvíte o nejznámějších vlkodlacích v dějinách (teda, podle mě nejznámějších)...- Jean Grenier, Gilles Garnier, Petter Stubbe,..

Pomozte vlkům

13. března 2011 v 20:05 | werewolf's spirit
TENTO CELÝ ČLÁNEK SI ZKOPÍRUJTE NA BLOGY!!!
Vlci se každého dne bojí, bojí se jít i na procházku. Už jen spatří člověka a je to takhle...
Vlků je v ČR málo, za to můžou lovci. Nestihnou utéct, je po nich a už z jejich kůže dělají různé věci.Je to strašná smrt pro vlky, pro lidi zábava, za den jich asi vymře hodně...
Lidé nám život kazí. My lovíme vaši zvěř a vy nás zabijete, kdyby jsme nelovili, přežili by jsme?
Jdeme něco ulovit pro mláďata a vy nás zastřelíte, mláďata bez nás zemřou. A proč?
Chcete jenom náš kožíšek na ty vaše kraviny! Na ozdobu i na bundy!
Nic vám neděláme a vy nám jo...
Podívejte se na naše mláďata, že jsou krásná? A vy nás chcete zabít!
Pomozte nám!
Skopírujte si tenhle celý článek na blog ať všichni vidí jak jsou vlci krásní a aby je nezabíjeli. Tohle vytvořila Pacička - vlcipacicka.blog.cz

Vlkodlaci -info

13. února 2011 v 13:02 | werewolf's spirit
Vlkodlak (ze slovanských slov vlk a dlaka - kůže se srstí) je bájná bytost; člověk s možností proměnit se ve vlka či jiného antropomorfního tvora, který je vlku podoben.
↓↓↓
 
 

Reklama